Spowiedź

Spowiedź bez lęku

O spowiedzi napisano wiele książek, artykułów, wygłoszono wiele konferencji, rekolekcji, nagrano wiele fantastycznych katechez. Powiedziano wiele mądrych i wartościowych słów. Jednak spowiedź wzbudza wciąż wiele emocji: ma swoich wielkich zwolenników, ale i zagorzałych przeciwników. Wśród młodych i starszych. Pomimo tych kontrowersjii faktem jest, że sakrament ten bardzo skutecznie i konkretnie przemienia życie człowieka - a dokładniej czyni to Chrystus przez posługę kapłana. Tego nie da się zaprzeczyć. To sakrament uzdrowienia wewnętrznego człowieka. To jakby generalny remont życia człowieka, który teraz może normalnie funkcjonować. Bo Jezus uratował jego życie. To takie życiowe koło ratunkowe. Naprawdę
This image for Image Layouts addon

Bardzo boję się spowiedzi...

Po prostu boję się spowiedzi. Jest we mnie jakiś lęk, bo gdy ksiądz usłyszy takie grzechy z ust takiej młodej osoby - nie wiem co sobie pomyśli, a przede wszystkim co mi odpowie???... Nie wiem, ale z miesiąca na miesiąc odkładam spowiedź i to jest jakby moja ucieczka. Ale dokąd?

Lęk przed spowiedzią nie jest niczym nowym, to nie twoje odkrycie, ale możesz odkryć jak wyjść z tego lęku. Spowiedź to nie sąd, ale spotkanie, które jest dla ciebie wielką szansą. Czy jesteś w stanie w to uwierzyć? Może właśnie to jesst dla ciebie koniecznym odkryciem, aby przestać bać się spowiedzi...

Czytaj całość...
This image for Image Layouts addon

Spowiedź to spotkanie z miłością

Mówiąc o spowiedzi trzeba wiedzieć, że człowiek potrzebuje wciąż wielkiej pomocy, a przyczyną tego jest grzech pierworodny. Właśnie przez grzech choruje w nas dusza i ciało, a nieleczona choroba i rany duszy są bardzo groźne. Przez to nie funkcjonujemy normalnie, trwamy ciągle w chorobie i potrzebujemy uzdrowienia. Właśnie uzdrowienie jest czymś koniecznym dla każdego bez wyjątku człowieka, ponieważ Boże lekarstwo uzdrawia całą naszą nędzę. Tym lekarstwem jest spowiedź, sakrament pokuty i pojednania.
Czytaj całość...
This image for Image Layouts addon

Skąd się biorą lęki przed spowiedzią?

Współcześnie pewna grupa ludzi przeżywa różnego rodzaju lęki związane z sakramentem pokuty. Spowiedź „generuje” u nich lęk i obawy, które mają swoje różne źródła. To zaś prowadzi czasem do różnych uprzedzeń, a nawet porzucenia spowiedzi. Skąd więc biorą się te lęki i obawy?
Czytaj całość...
This image for Image Layouts addon

Odwaga powrotu, czyli spowiedź szansą dla każdego

Dlaczego tak wielu dzisiaj ma tak wiele problemów ze spowiedzią? Przecież Jezus chce nam pomóc, obdarować czymś naprawdę wielkim – miłosierdziem. To darmowy grant dla odważnego człowieka. Wystarczy przyjść z otwartym sercem i pomoc jest nasza. Nowa szansa, nowe życie, nowe perspektywy. Każdy właściwie to lubi, skąd więc te problemy?
Czytaj całość...
Spowiedź - duchowe zdrowie od Boga

Spowiedź, duchowe zdrowie od Boga

Spowiedź dla wielu, zarówno młodych, jak i starszych nie jest ani prosta, ani łatwa. Wymaga ona zawsze pewnej odwagi. Dlaczego? Ponieważ różne osobiste doświadczenia ze spowiedzi i historie zasłyszane od innych budują pewien klimat uprzedzeń i obaw, czasem lęku, a są i takie osoby, które spowiedzi mówią od jakiegoś czasu NIE.

Czytaj całość...
 Grzech to nie iluzja, ale rzeczywistość zła

Grzech to nie iluzja, ale rzeczywistość zła

Życie chrześcijanina – to zawsze droga naśladowanie Jezusa. Ale jednocześnie jest to poruszanie się w świecie, w którym tak wiele jest różnych przeszkód i wątpliwości. To kroczenie drogą, na której spotykamy od zawsze bitwę o życie i o duszę człowieka.

Czytaj całość...
Odkryć spowiedź, czyli czy muszę chodzić do spowiedzi?

Odkryć spowiedź, czyli czy muszę chodzić do spowiedzi?

Dla nastolatka czy człowieka dorosłego, spowiedź wydaje się być tematem, który nie jest specjalnie ciekawy i najchętniej chciałby go pominąć. Wiedza o spowiedzi pozostaje często na poziomie katechezy ze szkoły podstawowej..., już dla nastolatka staje się niewystarczająca, nie mówiąc o osobach dorosłych, gdzie braki wiedzy i rozumienia tego sakramentu mocno i zasadniczo rzucają cień na jego recepcję i ostatecznie przeżywanie.

Czytaj całość...
This image for Image Layouts addon

Jak dzisiaj
rozumieć przykazania?

Nowoczesny świat i dekalog liczący tysiące lat. Jak to  wszystko poukładać i jak go postrzegać dzisiaj, w XXI wieku? Jakie ma on dzisiaj znaczenie, szczególnie w świecie Internetu, mediów elektronicznych, serwisów społecznościowych? Czego nas uczy i przed czym chroni? Czy naprawdę go potrzebujemy?
Te i inne pytania wracają jak bumerang, jednak dopiero wyjaśnione pozwolą odkryć, czym jest dekalog i jakie jest jego znaczenie. 
Czytaj całość...
This image for Image Layouts addon

Daj się uratować

Wielu myśli dzisiaj, że Bóg nie jest potrzebny i po prostu ucieka od niego. Bóg może uratować twoje życie przed wieloma problemami, ale wielu myśli, że sami sobie dadzą radę. I niestety wielu tonie w problemach swego życia. Jak to sięje, że nie pozwalają się uratować? Głupota? Lęk? Może jeszcze coś innego. Jednak nie ma potrzeby bać się pomocy Boga i uciekać przed Bogiem, który ratuje życie. 
artykuł w przygotowaniu
This image for Image Layouts addon

Spowiedź, czyli nowe spojrzenie na Boga

Spowiedź dla wielu jest dzisiaj nieodkryta. Wyuczona regułka, z którą przychodzą do konfesjonału. Przychodzą czasem z wielkim lękiem i obawą co sobie ksiądz pomyśli. Niektórzy zaś rezygnują, bo nie odkryli w niej nic ważnego, podpierając się sloganami z Internetu, że przecież wszyscy tak robią i nie da się inaczej żyć, a spowiedź, to była dobra dla babci i dziadka.
Czytaj całość...
This image for Image Layouts addon

CZY TO NAPRAWDĘ GRZECH?

Jedno z największych kłamst naszych czasów: JA NIE MAM GRZECHU, a więc Bóg nie jest mi potrzebny. To slogan, którym okłamujemy samych siebie i oczywiście innym go powtarzamy. To też kłamstwo, którego uczymy innych. Żaden grzech nie jest obojętny dla życia człowieka. Zatruwa życie powoli i skutecznie. Są jednak grzechy szczególnie niebezpieczne dzisiaj w XXI wieku.
artykuł w przygotowaniu

Imię Boga to Miłosierdzie

Film o miłosierdziu i spowiedzi

Boże miłosierdzie

replikizegark.pl

home